Niedziela – Najświętszej Trójcy
26.V.2024 r.

1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
    W naszej parafii przeżywamy dzisiaj Uroczystość I Komunii świętej. Na Mszy świętej o godz. 11.00 do I Komunii świętej przystąpią uczniowie klas 3. Od jutra dzieci pierwszokomunijne uczestniczą codziennie we Mszy świętej wieczornej i majówce w ramach „Białego tygodnia”, a od 1 czerwca w nabożeństwie czerwcowym.
  2. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami chleba i wina. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.
  3. W Boże Ciało, o godz. 9.00 rocznicę I Komunii św. przeżywać będą uczniowie klas. IV. Spowiedź św. dla tych dzieci w środę, 29 maja o godz. 17.00.
  4. W Boże Ciało Msze Święte o godz. 7.00, 9.00,- przy „Julexie”, po 11.00 (po zakończeniu procesji) i 18.00. Po Eucharystii o godz. 9.00, którą odprawimy na placu przy firmie „Julex” wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy. Pójdziemy ulicacmi: Zieloną, Spacerową, Starobielską, Rudek, Nad Potokiem, Komorowicką. Prosimy o przygotowanie ołtarza głównego przy „Julexie” Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotniczą Straż Pożarną, pierwszego (w bramie u p. Karkoszków) - Rodziców dzieci pierwszokomunijnych - o przygotowanie ołtarza drugiego (ul. Rudek- obok p. Strońskiego) Rodziców młodzieży bierzmowanej oraz mieszkańców dzielnic Spółdzielnia A i B oraz Rudek, o przygotowanie ołtarza trzeciego (przy „Sołtysówce), mieszkańców dzielnic: Międzyrzecze Dolne, Kopiec A i B, Stawy A i B, Rudawka, Nad Potokiem i Centrum:  o przygotowanie ołtarza czwartego (przy kościele) - członków Żywego Różańca, Odnowę w Duchu św., Straż Honorową NSPJ.
    O dopilnowanie porządku i bezpieczeństwa wiernych w czasie procesji a także niesienie baldachimu prosimy naszych strażaków.
    Prosimy mieszkańców o przystrojenie trasy procesji, a także okien w domach, dziewczynki do sypania kwiatów.
  5. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie po Mszy św. wieczornej przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała, a w niedzielę, 2 czerwca procesja eucharystyczna wokół kościoła po mszy św. o godz. 11.00.
    Również wtedy prosimy dzieci o sypanie kwiatów.
    Próba sypania kwiatów jutro o godz. 18.30.
  6. Do piątku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17.30, a od soboty, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesją eucharystyczną wokół kościoła po Mszy św. wieczornej.
  7. Biskup Roman Pindel udzielił w piątek 31 maja br. wszystkim wiernym przebywającym na terenie Diecezji Bielsko- Żywieckiej  dyspensy od charakteru pokutnego tego dnia, w tym obowiązku wstrzemięźliwości od potraw mięsnych.
  8. W pierwszą sobotę miesiąca, 1 czerwca będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla dzieci z okazji Dnia Dziecka.
  9. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych w sobotę, 1 czerwca od godz. 8.30. Rodziny chorych prosimy o zgłoszenia wizyt domowych u pana kościelnego.
  10. Tradycyjna Pielgrzymka naszej diecezji na Kaplicówkę odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca 2024 roku. Rozpoczęcie o godzinie 10:30 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie.
  11. Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim, którym na sercu leży piękno naszej świątyni.
    W ostatnią niedzielę na planowany remont ołtarza głównego złożyliście 14 020 zł., do kopert 550 zł., na konto parafialne w kwietniu wpłynęło 2350 zł. „Bóg zapłać”.

Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•        29 V - środa - św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych.
•        30 V - cwartek - św. Jan Sarkander- patron naszej Diecezji
•        1 VI - sobota - św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

Uroczystości pogrzebowe świętej pamięci Biskupa Janusza Zimniaka odbędą się w piątek 31 maja 2024 r. w Katedrze Świętego Mikołaja w Bielsku-Białej:
godzina 10:00 – wprowadzenie do Katedry i czuwanie
godzina 12:00 – Msza Święta Pogrzebowa
Po Mszy Świętej przejście w kondukcie na Cmentarz Katedralny przy ulicy Grunwaldzkiej (1 kilometr) i złożenie do grobu zasłużonych kapłanów zgodnie z wolą Zmarłego.
Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie...