Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach
  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Śpiewający kolędnicy 2014

W sąsiedztwie naszej zamieszkałej przez żywe zwierzęta betlejemskiej szopki zabrzmiały piękne kolędy. I to niejednokrotnie. To oczywiście zasługa znakomitych wykonawców, których było nam dane w tym roku posłuchać.
Niezapomniany był koncert w wykonaniu Alicji Majewskiej, Włodzimierza Korcza i naszego chóru „Hejnał Mazańcowice” pod dyrekcją Krzysztofa Przemyka, o którym goszcząca u nas artystka opowiadała później w radiowej audycji, wyrażając uznanie dla znakomitego przygotowania chóru.
Dzień wcześniej, podczas organizowanego przy współudziale Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej już po raz czwarty Diecezjalnego Przeglądu Kolęd, mogliśmy wysłuchać dziesięciu chórów i bardzo różnorodnego zestawu kolęd. Wśród wykonawców znaleźli się: chór „Potok” z Czańca pod dyrekcją Haliny Trojak, chola z parafii św. Urbana w Hecznarowicach, chór mieszany z parafii św. Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach pod dyrekcją Agnieszki Gregorczyk-Sinkowskiej, schola z parafii Niepokalanego Serca NMP z Polanki Górnej pod dyrekcją Jarosława Wysogląda, chór ludowy „Wrzos” z Głębowic pod dyrekcją Leszka Górkiewicza, chór „Canticorum Psalite” z parafii św. Marcina w Gierałtowicach pod dyrekcją Jacka Piskorza, chór „Chorus Sancti Matthias” z parafii św. Macieja Ap. w Andrychowie pod dyrekcją Wiktorii Hatali, chór „Cantare” z parafii św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach i „Antonius” z parafii w Kaniowie pod dyrekcją Wandy Zmełty, chór „Inwencja” z parafii św. Maksymiliana w Bielsku-Białej Aleksandrowicach pod dyrekcją Adama Utmańczyka oraz chór św. Józefa z parafii w Zabrzegu pod dyrekcją Sylwii Strządały.
Nad organizacją i artystyczną stroną przedsięwzięcia czuwał Krzysztof Przemyk, a goście mogli nie tylko zaprezentować bogactwo kolę, ale także podziwiać naszą żywą szopkę...