Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach
 • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

 • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Program uroczystości - Ocalić od zapomnienia

W naszej parafii 13. kwietnia, w Wielką Środę o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bohatera Mordu Katyńskiego porucznika Roberta Buchcika - (Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej).
W tym dniu  Śląska WK OHP planuje wraz ze społecznością Mazańcowic sfinalizować udział w programie edukacyjnym pn. "Katyń...Ocalić od zapomnienia" pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
 • 11.00 Msza w intencji Ojczyzny i ofiar Zbrodni Katyńskiej– ks. Generał Stanisław Rospondek w asyście pułkownika  ks. Jacka Gancarka, Duszpasterza Wojewódzkiego Śląskiej Komendy Wojewódzkiej OHP i miejscowego Proboszcza ks. Piotra Grochowieckiego
 • 12.00 Uroczysty przemarsz do miejsca pamięci (poczty sztandarowe OSP, Szkoła,  Śląskiej Komendy OHP .
 • 12.15. Uroczysta Zmiana Warty  - oddział miejscowy Ochotniczej Straży Pożarnej
 • Odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bohatera Mordu Katyńskiego porucznika Roberta Buchcika – przez wyznaczonych gości
 • Apel poległych
 • Złożenie wieńców
 • Słowo zaproszonych gości