Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach
  • Alleluja!

    Alleluja!

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Wielkie kolędowanie

Wspólnym śpiewaniem w kościele w Mazańcowicach rozpoczęła się szósta edycja „Niecodziennych Koncertów Kolęd”.

Festiwal Kolędowy im. Łukasza Ząbka, z udziałem ponad 60-osobowego zespołu wykonawców z Beskid SoundProject: orkiestry, scholi i solistów pod batutą Sebastiana Niemczyckiego, zagościł w Mazańcowicach już po raz drugi. Muzycy w ciągu pięciu poprzednich edycji wystąpili z koncertami w wielu miejscowościach, dla ponad 10 tysięcy słuchaczy.
W tym roku kolędowali także w Leśnej i Czernichowie, a kolejne koncerty odbędą się jeszcze w kościele Chrystusa Króla w Bytomiu 16 stycznia o 17.00, 23 stycznia o 19.00 – w bielskim kościele św. Andrzeja Boboli, a 30 stycznia o 18.00 – w bazylice w Rychwałdzie.
- Nasze kolędowanie zainaugurowaliśmy w 2017 roku. Wtedy właśnie wystąpiliśmy w Mazańcowicach i jesteśmy wdzięczni ks. proboszczowi Piotrowi Grochowieckiemu, że nas wtedy przyjął, choć jeszcze nas nie znał – mówił dyrygent Niemczycki, zapraszając do wspólnej wyprawy do Greccio, gdzie św. Franciszek stworzył pierwszą bożonarodzeniową szopkę.
Potem zabrzmiały piękne kolędy, a za muzyczną adorację żłóbka artystom i parafianom dziękował ks. Grochowiecki. Nie zabrakło gorących braw dla zespołu…