Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach
  • Chrystus zmartwychwstał

    Chrystus zmartwychwstał

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Pielgrzymka do Meksyku

Dzień 1
Spotkanie w Warszawie na lotnisku Okęcie. Wylot. Przylot do Miasta Meksyk.
Spotkanie z przewodnikiem. Transfer do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Msza Św. W katedrze lub w kościele Santo Domingo. Zwiedzanie Miasta Meksyk – starówka, plac Zócalo, Pałac Prezydencki, pozostałości po prekolumbijskich świątyniach Azteków. Muzeum Antropologiczne zawierające najbogatsze zbiory sztuki mezoamerykańskiej. Rejs po ogrodach Xoximilco z obiadem na łodziach. Powrót do hotelu. Odpoczynek

Dzień 3
Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Matki Boskiej z Guadalupe. Całodzienny pobyt w Bazylice. Zwiedzanie, udział we Mszy Św. Powrót do hotelu, kolacja. Wieczorem fakultatywnie możliwość wyjścia na wieczór Mariachi do lokalu na Placu Garibaldiego. Cena 40 USD. Nocleg

Dzień 4
Śniadanie. Wyjazd do Tulpatlac – miejsca 5-ego objawienia Matki Boskiej Fray Bernardinowi. Msza Św. Tulpatlac. Przejazd do Teotihuacan. Zwiedzanie największych piramid prekolumbijskiej Ameryki -piramida Słońca, piramida Księżyca, Aleja Umarłych, kompleks pałaców. Obiadokolacja w okolicach strefy archeologicznej. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd do Tenango del Aire. Wizyta w prowadzonym przez polskich księży Palotynów Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Msza Św. Wizyta w Cholula, które posiada największą pod względem objętości piramidę na świecie, na szczycie której znajduje się kościółek poświęcony Virgen de los Remedios. Wizyta w przepięknym kościółku Santa Maria Tonantzintla wybudowanym w stylu baroku indiańskiego – unikatowy w skali całego Meksyku. Spacer po starówce Puebli - kościół Santo Domingo, Zócalo, katedra. Kolacja, nocleg.

Dzień 6
Śniadanie. Msza Św. Przejazd do największego kompleksu jaskiń w Ameryce Łacińskiej Cacahuamilpa. Zwiedzanie jaskiń z pięknie podświetlonymi formacjami krasowymi. Przejazd do Taxco. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 7
Śniadanie. Zwiedzanie miasta, Msza Św. w kościele Santa Prisca i San Sebastian. Wizyta w manufakturze srebra, gdzie powstają piękne wyroby z których słynie Taxco. Czas wolny na zakupy srebra. Kontynuacja trasy do Acapulco. Kwaterowanie, kolacja. Nocleg.

Dzień 8
Śniadanie. Msza Św. Wypoczynek na plaży. Po południu dla chętnych wycieczka fakultatywna – rejs po zatoce Św. Łucji i oglądanie skoków ze skały la Quebrada. Cena 45 USD

Dzień 9
Śniadanie. Msza Św. Dla chętnych wycieczka fakultatywna na lagunę Coyuca – rejs po lagunie, obiad, wypoczynek w czystych wodach laguny, degustacja kokosa. Cena 55 USD. Po powrocie kolacja.

Dzień 10
Śniadanie. Przejazd do Miasta Meksyk. Msza Św. W Bazylice Guadalupe. Obiad w lokalnej restauracji. Transfer na lotnisko. Wylot z Meksyku do Europy.

Dzień 11
Przylot do Polski.

Cena: 5900 PLN + 1000USD

Cena zawiera:
- Przelot na trasie Warszawa – Meksyk – Warszawa
- Opłaty lotniskowe
- Zakwaterowanie w hotelach 4* według lokalnej kategorii w pokojach dwuosobowych
- wyżywienie śniadania i obiadokolacje
- all inclusive w Acapulco
- przejazdy klimatyzowanym autokarem
- opiekę licencjonowanego przewodnika polskojęzycznego
- opiekę księdza
- napiwki w hotelach i restauracjach
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
- codzienne Msze Św. W kościołach i poza nimi
- ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:
- dopłaty do pokoju jednoosobowego 1500 PLN
- napiwków 30 USD dla pozostałej obsługi
- dodatkowych wycieczek fakultatywnych
- wydatków osobistych
- napojów do obiadokolacji