Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach
  • Wielki Post 2021

    Wielki Post 2021

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Pielgrzymka do Rumunii

Pielgrzymka do Rumunii
Transylwania-Bukowina-Maramuresz

06-12.05.2019

1 dzień poniedziałek 6.05.2019
5.00 wyjazd z Mazańcowic, Przejazd przez Słowację, Węgry do Rumunii. Przyjazd do Deva. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień wtorek 7.05.2019
Msza św.
śniadanie,
Przejazd do Hunedoary - symbolu Siedmiogrodu. Zwiedzanie gotyckiego zamku Jana Huniadego.
Przejazd do Alba Iulia - historycznej stolicy Księstwa Siedmiogrodzkiego w której zachowała się jedna z największych w Europie twierdza bastionowa, prawosławny sobór koronacyjny królów rumuńskich oraz romańska katedra rzymskokatolicka z grobowcami króla Węgier Jana Zapolyi i jego żony Izabelli Jagiellonki. Przejazd do Sibiu dawny Hermanstadt to historyczna stolica Saksonii Siedmiogrodzkiej posiadająca unikatową starówkę na którą składają się Górne i Dolne Miasto, zespół fortyfikacji, gotycki zbór luterański oraz XVI-wieczny zespół urbanistyczny, który w 2007 r. został wybrany Europejską Stolicą Kultury UNESCO. Przejdziemy przez słynny most żelazny inaczej nazywany mostem kłamców.
Przejazd do Braszowa. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień środa 8.05.2019
Msza św.
śniadanie,
Zwiedzanie Braszowa przez wieki znanego pod niemiecką nazwą Kronstadt to jedno z najważniejszych miast saskich Siedmiogrodu. Ostatnie miasto środkowoeuropejskie z gotycką farą, ratuszem, niezwykle rozbudowanym systemem fortyfikacji oraz najwęższą ulicą w Europie.
Przejazd do Bran, zwiedzanie zamku Drakuli.
Bran to malowniczo położony zamek na historycznej granicy pomiędzy Transylwanią a Wołoszczyzną powszechnie kojarzący się z literacką postacią hrabiego Drakuli. Wzniesiony przez Krzyżaków posiada niebanalną historię oraz architekturę.
Przejazd do Râşnov, zwiedzanie zamku chłopskiego.
Râşnov to jeden z najbardziej malowniczo położonych zamków chłopskich w Transylwanii. Jego unikatowa funkcja sprawia, iż kompleks ten przypomina toskańskie miasteczko niż średniowieczną twierdzę.
Przejazd do Sighişoary - jednego z najpiękniejszych miast Europy Środkowej. Jej starówka wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO, zachowała się niemal zupełnie niezmieniona od XVI w. Najważniejszym zabytkiem miast jest jego wieża zegarowa będąca jednocześnie symbolem całej Saksonii Siedmiogrodzkiej. W kościele farnym zachowało się w całości gotyckie wyposażenie w tym ołtarz autorstwa Jana Stwosza. Miasto słynie jako miejsce urodzin Vlada Palownika, pierwowzoru literackiego hrabiego Drakuli.

4 dzień, czwartek 9.05.2019
Msza św.
śniadanie,
Wyjazd w rejon Wąwozu Bicaz - najgłębszego w Europie oraz Czerwonego Jeziora.
Przejazd do Suceavy - stolicy Bukowiny Rumuńskiej zamieszkiwanej przez enklawę polską. Zakwaterowanie w hotelu w Suceavie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień piątek 10.05.2019

śniadanie,
Przejazd do Kaczyki, częściowo polskiej wsi gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Msza św.
Przejazd do malowniczych monastyrów Humor i Voronet, wpisanegych na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, Powrót do Suceavy. Spacer po centrum i wizyta w Domu Polskim.
Obiadokolacja, nocleg.

6 dzień sobota 11.05.2019
Msza św.
śniadanie,
Przejazd w region Maramures przez przełęcz Prislop, przez którą przechodziła historyczna granica II Rzeczypospolitej. Na trasie przejazdu zwiedzanie "Wesołego Cmentarza" w Sapanta, uznawanego za 2 najciekawszą nekropolię po Dolinie Królów w Egipcie.
Obiadokolacja i nocleg w gospodarstwach agroturystycznych w Vadu Izei.

7 dzień niedziela 12.05.2019
Msza św.
śniadanie,
Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Na trasie przejazdu możliwość krótkiego postoju w Tokaju.
Przyjazd do Mazańcowic w godzinach wieczornych.

Cena: 700 zł + 240 euro/os przy grupie min 40 os.

Cena obejmuje:
• przejazd komfortowym autokarem (uchylne siedzenia, wc, klimatyzacja, barek, wideo)
• 6 noclegów w pokojach 2-osobowych z Łazienkami (5 noclegów w hotelach, 1 nocleg w gospodarstwie agroturystycznym)
• wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)
• ubezpieczenie KL, NNW
• opiekę pilota - przewodnika w czasie całego programu imprezy
• opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
• zestawy słuchawkowe

Cena nie obejmuje:
• biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz komunikację miejską ok 70 lei
• przejazdu komfortowym autokarem (uchylne siedzenia, wc, klimatyzacja, barek, wideo)