Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach
  • Wielki Post 2021

    Wielki Post 2021

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Ze św. Krzysztofem

Kierowcy z błogosławieństwem, a misjonarze - z pojazdami.
W niedzielę 30 lipca zakończył się obchodzony w całej Polsce już po raz osiemnasty Tydzień św. Krzysztofa - patrona kierowców, a w naszej parafii po Mszach Świętych odbyło się tradycyjne błogosławienie kierowców i ich pojazdów.
Z tej okazji także, jak co roku, stowarzyszenie MIVA Polska, organizujące zakup środków transportu dla misjonarzy, zaapelowało o składanie ofiar na ten cel. Zgodnie z hasłem: "1 grosz za 1 kilometr" jest to prośba do kierowców, by w ten sposób podziękowali za opiekę Bożej Opatrzności i każdy szczęśliwie przejechany kilometr. Apel w tej sprawie wystosował też bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski do spraw Misji, który przypomniał w nim, że misjonarze wypełniają ewangeliczne zadanie: "Idźcie i głoście!", a wspierając ich posługę w krajach misyjnych wszyscy stajemy się uczestnikami głoszenia Ewangelii.