Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach
  • Wielki Post 2021

    Wielki Post 2021

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Nasz kościół: nasz skarb

Od przeszło pięciu wieków mazańcowicka świątynia, najpierw drewniana, a potem murowana, była centrum życia tutejszej wspólnoty wierzących. Sięgając do archiwalnych zapisków można poznać zapał i ofiarność, z jakimi angażowali się w budowanie swojego kościoła nasi przodkowie. To zarazem świadectwo, jak bardzo pragnęli mieć tu kościół, choć nie było jeszcze w Mazańcowicach samodzielnej parafii. W ten sposób również wyrażali swoją szczerą miłość do Pana Boga.

Owoc tej miłości - nasza dzisiejsza świątynia - powstawała jednak ponad 120 lat temu i dziś wymaga od nas tej samej, a może nawet większej troski i odpowiedzialności. Musimy właściwie o nią zadbać, by mogła służyć kolejnym pokoleniom. To ogromne zadanie, które spoczywa właśnie na nas...


W tym roku przystąpiliśmy do gruntownej naprawy nieszczelnego dachu na naszej świątyni. W zakładce: Remont kościoła wymienione zostały prace, które są konieczne dla należytego zabezpieczenia blisko 800-metrowej powierzchni dachowej, chroniącej mury i wnętrze kościoła.
Sporo potrzebnych do wykonania tego zadania materiałów już zgromadziliśmy w ciągu minionego 1,5 roku, ale i tak pozostaje przed nami potężny koszt pokrycia pozostałych zakupów materiałów i robocizny. Dlatego zwracam się do tych, którzy mogą i chcieliby wesprzeć nasze przedsięwzięcie. Proszę wszystkich o modlitwę w intencji pomyślnego zakończenia remontu domu Bożego w Mazańcowicach.
Ks. Piotr Grochowiecki

Nr konta parafialnego:
Bank Spółdzielczy w Jasienicy
54 8117 0003 0012 9280 2000 0010