Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach
  • Wielki Post

    Wielki Post

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Polsko-francuski Odpust parafialnyW niedzielę, 24 lipca w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy Odpust. Istotą odpustu jest łaska, jaką w tym dniu można uzyskać w kościele odpustowym. Jest nią odpuszczenie wszystkich kar doczesnych za popełnione przez siebie grzechy do chwili uzyskania takiego odpustu. Warunkiem uzyskania takiej łaski jest odmówienie w kościele odpustowym modlitw: Ojcze nasz, Wierzę i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Jest to wielka łaska. Na jej mocy darowane nam zostają te kary, które musielibyśmy odpokutować albo w tym albo w przyszłym życiu w czyśćcu.
Bardzo ważnym elementem odpustowego świętowania jest uczestniczenie w pełni we Mszy świętej w dniu odpustu.
W tym roku Sumie Odpustowej przewodniczył oraz homilię wygłosił ks. Stanisław.
Mszę Świętą ubogacili swoją obecnością pielgrzymi z Francji, którzy żagnają się z naszą parafią i udają się do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem.
Na zakończenie uroczystości wyruszyliśmy z procesją eucharystyczną wokół kościoła.

W naszej wspólnocie parafialnej serdecznie witamy nowego wikariusza – księdza Artura Micorka i życzymy Mu błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej. Ks. Artur pochodzi z Leśnej, a święcenia kapłańskie przyjął 28 maja 2016 roku w katedrze pw. św. Mikołaja w Bielsku-Białej.