Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach
  • Wielki Post

    Wielki Post

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Historia męki i śmierci Jezusa na ulicach

W piątek, przed Niedzielą Palmową, już tradycyjnie ulicami Mazańcowic przeszli wierni w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Daliśmy świadectwo swej wiary uczestnicząc w nabożeństwie, odprawianym podczas przemarszu wśród naszych domostw.
Przeżywanie historii męki i śmierci Jezusa Chrystusa rozpoczęliśmy w godzinie Miłosierdzia o 15.30. Rozważania tegorocznej Drogi Krzyżowej nawiązywały do jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski oraz trwającego w Kościele roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.
Krzyż podczas poszczególnych stacji nieśli przedstawiciele wspólnot parafialnych, młodzież, strażacy z OSP w Mazańcowicach oraz nasi duszpasterze.
Nabożeństwo zakończyło się na schodach kościoła, gdzie ks. proboszcz Piotr Grochowiecki wyraził wdzięczność uczestnikom za świadectwo wiary oraz podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Drogi Krzyżowej.