Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach
  • Wielki Post

    Wielki Post

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Parafialny wyjazd do Zakopanego

W dniach 22-25 lutego 75 dzieci z naszej parafii pod opieką księdza Grzegorza i wychowawców udały się do Zakopanego na czterodniowy wypoczynek. Czekało na nie dużo atrakcji. W drodze do Zakopanego zwiedziły Dom Jana Pawła II w Wadowicach i dużo się dowiedziały na temat życia i działalności Papieża Polaka. Zaraz po zakwaterowaniu i posiłku młodzi ludzie udali się na Krupówki, by ujrzeć jedno z najbardziej znanych miejsc w Zakopanem i zaopatrzyć się w pamiątki dla siebie i bliskich. Znalazł się także czas na wyjście w góry. Celem było Sanktuarium Maryjne na Wiktorówkach, potem Rusinowa Polana, z której rozciągał się bajeczny widok na Tatry. Dzieci dwukrotnie były też na stoku, gdzie zjeżdżały na ślizgach i saneczkach. Drugiego dnia wieczorem odbył się kulig. Ciężko wyrazić słowami radość, jaka biła od kolumny wozów zaprzężonych w konie. Jazda po mieście tak rzadko spotykanym środkiem transportu była cennym doświadczeniem dla młodych parafian. Nie przebiła jednak największej atrakcji – wyjazdu do Parku Wodnego w Białce Tatrzańskiej. Zjeżdżalnie, bicze wodne, baseny o różnych głębokościach i kąpiel w termie zapewniły dzieciom niewyczerpane źródło atrakcji i zabawy. Niektórzy bowiem po raz pierwszy mieli szansę kąpać się w odkrytym basenie w środku zimy. W ośrodku dzięki animacjom także nie było czasu na nudę.
Nie zabrakło też czegoś dla ducha – codziennie odbywała się Eucharystia, dni rozpoczynały się i kończyły modlitwą. Dzieci pomagały sobie wzajemnie i uczyły się cieszyć małymi rzeczami i tą radością dzielić się z innymi. W drodze powrotnej publicznie przyznały się do Chrystusa uderzając w Dzwon Wiary w Ogrodzie Różańcowym w Ludźmierzu. Poprzez współpracę, właściwe zachowanie i wspólne spędzanie czasu stworzyły prawdziwą wspólnotę i dały piękne świadectwo o naszej parafii.
Po tak aktywnym wypoczynku dzieci całe i zdrowe wróciły do domów, by po feriach wrócić z zapałem do szkoły i codziennych obowiązków.