Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach
  • Wielki Post

    Wielki Post

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Maraton w obronie życia nienarodzonych

Do modlitewnego szturmu w obronie życia dzieci nienarodzonych, których życie jest zagrożone aborcją, na 40 dni przed uroczystością Zwiastowania Pańskiego, które w tym roku będzie obchodzone 4 kwietnia, zaprasza duszpasterstwo rodzin.

- Już dziś zapraszamy wszystkich do udziału w modlitewnym maratonie, który rozpoczniemy w środę 24 lutego - mówi ks. Tomasz Gorczyński, bielsko-żywiecki duszpasterz rodzin. - W ten sposób dołączamy do międzynarodowej akcji "40 dni dla życia".

Jak tłumaczy kapłan, modlitewny szturm jest podejmowany w intencji nienarodzonych i zagrożonych zabiciem dzieci, a także zamierzających tego dokonać matek i ojców. - Aby przyłączyć się do wspólnej modlitwy, wystarczy podjąć zobowiązanie do codziennego odmawiania w tej intencji dowolnej modlitwy aż do liturgicznego obchodu uroczystości Zwiastowania Pańskiego, która w tym roku przypada 4 kwietnia - dodaje ks. Tomasz. - Swój udział w modlitewnym maratonie można zgłosić w duszpasterstwie rodzin kurii diecezjalnej via e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Po zgłoszeniu na adres nadawcy, drogą mejlową zostanie wysłany certyfikat z indywidualnym numerem potwierdzający udział w maratonie.

Pomysł akcji "40 dni dla życia" zrodził się kilkanaście lat temu w Stanach Zjednoczonych, gdzie katolicy modlą się w wyznaczonych terminach przez 40 dni przy klinikach aborcyjnych. Bezustannie - w dzień i w nocy.