Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach
 • Wielki Post

  Wielki Post

 • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

 • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Maryjnym szlakiem przez Francję


Pielgrzymka Maryjnym szlakiem przez Francje w Roku Miłosierdzia.
11-18.06.2016

Dzień 1, 11.06.2016 - sobota
9:00  Msza Święta, wyjazd, przejazd przez Niemcy do Francji.

2 dzień, 12.06.2016 - niedziela
Przed południem przyjazd do Ars - historycznej parafii św. Jana Vianneya. Msza Święta.
Po południu przyjazd do La Salette- Sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej. Jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych Europy położonego urokliwie we francuskich Alpach Izerskich, miejsce to zasłynęło w świecie z objawień Matki Boskiej, która ukazała się dnia 19. września 1846 r. dwojgu pastuszkom, zwiedzanie tutejszego Sanktuarium Płaczącej Pani Pojednawczyni Grzeszników, wieczorne czuwanie  w Bazylice oraz uczestnictwo w procesji ze świecami.
Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień 13.06.2016 - poniedziałek
śniadanie. Do południa pobyt w Sanktuarium.
Po obiedzie wyjazd z Sanktuarium. Zwiedzanie Awinionu i średniowiecznego miasta Carcassonne.
Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień 14.06.2016 - wtorek,
śniadanie, wyjazd do Lourdes.
Przyjazd do Lourdes, leżącego u stóp Pirenejów największego sanktuarium Francji, będącego zarazem największym sanktuarium maryjnym w Europie, a drugim (po Gwadelupe) santuarium na świecie, w miejscu tym 11. lutego 1858 r. ubogiej dziewczynce imieniem Bernadeta poraz pierwszy ukazała się Matka Boża. Znajduje się w nim Sanktuarium Pięknej Pani Niepokalanie Poczętej.
Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień 15.06.2016 - środa,
śniadanie, pobyt w Lourdes i zwiedzanie jego miejsc kultu – Kaplicy Groty, Groty Massabielle, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia Matki Przenajświętszej, Bazyliki Różańcowej, Procesja Eucharystyczna, spacer „Szlakiem Bernadety” m.in. do domu, w którym mieszkała dziewczynka przed i po objawieniach, czas wolny do wykorzystania na uczestnictwo w bogatym programie organizowanym przez centrum pielgrzymkowe lub na spacer po mieście – Lourdes bowiem to również centrum turystyczne, stare miasto pełne ciekawych zabytków oraz górująca nad miastem twierdza obronna.
Obiadokolacja, nocleg.

6 dzień 16.06.2016 - czwartek,
śniadanie. Przejazd do Nevers, gdzie znajduje się ciało świętej siostry Bernadetty Soubirous.
Obiadokolacja, nocleg.

7 dzień 17.06.2016 - piątek,
śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną.
Na trasie przejazdu Paray le Monial- Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8 dzień 18.06.2016 - sobota,
Powrót do Polski w godzinach popołudniowych.

Cena: 1300zł +310 euro

Cena zawiera:
 • przejazd komfortowym autokarem
 • 6 noclegów ( pokoje 2 osobowe z łazienkami)
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
 • opieka  pilota
 • ubezpieczenie NNW i KL
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 21 lutego po Gorzkich żalach i Mszy św popołudniowej w salce katechetycznej.