Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach
  • Wielki Post

    Wielki Post

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Prosimy o modlitwę w intencji ŚDM

Do Światowych Dni Młodzieży zostało już niecałe sześć miesięcy! Ale nasze przygotowania zaczęły się dużo wcześniej, bo już w czerwcu 2014 roku. Wtedy to po raz pierwszy zostało zorganizowane przez ks. Grzegorza spotkanie na które została zaproszona młodzież z naszego dekanatu. Ideą było przedstawienie w jak najkorzystniejszy sposób dzieła Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Spotkania odbywają się w każdy trzeci piątek miesiąca i mają stały program: Eucharystia, agapa (poczęstunek), pogodny wieczór - kilkukrotnie połączony ze spotkaniem z ludźmi chcącymi podzielić się świadectwem lub osobami bezpośrednio związanymi z ŚDM - i Adoracja Pana Jezusa.
Odbyło się również kilka wyjątków: w ciągu półtora roku przeżyliśmy dwie wspólnotowe wigilijki, pełne radości z oczekiwania na narodzenia Zbawiciela, ale i obecności wszystkich w około, zdążyliśmy się bowiem zaprzyjaźnić. Zwiedziliśmy także Kraków – miejsce centralnych wydarzeń ŚDM, poznaliśmy bliżej historię tego pięknego miasta i jego okolic.
Ale czas Światowych Dni Młodzieży to przecież nie tylko tydzień w Krakowie! Najpierw pielgrzymi całego świata przyjadą do diecezji, skąd zostaną rozesłani do parafii, między innymi do naszej pięknej miejscowości. Odbyły się już spotkania z rodzinami i możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy przygotowani na przyjęcie –według wstępnych informacji grupy 50 pielgrzymów z Paryża. Ciągle również zachęcamy do zapisów na wyjazd do Krakowa, na Centralne Wydarzenia. Reprezentacja z naszej parafii jest całkiem spora, ale im nas więcej, tym lepiej. Prosimy również o modlitwę w intencji tego wspaniałego dzieła, a za każdą już ofiarowaną składamy serdeczne: Bóg zapłać!