Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach
  • Wielki Post

    Wielki Post

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Odwiedziliśmy sanktuarium św. Mikołaja

5 grudnia, dzieci z Oazy Dzieci Bożych wraz z ks. Grzegorzem i animatorami odwiedzili sanktuarium św. Mikołaja w Pierścu. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w tym sanktuarium. Nasi młodzi parafianie, będąc już na miejscu przypomnieli sobie iż św. Mikołaj to nie krasnoludek z dużym brzuszkiem, lecz biskup który zasłynął z tego, iż najuboższym swym parafianom podrzucał potrzebne rzeczy. Dzieci pięknie uczestnicząc w Eucharystii, mogły z bliska przypatrzeć się prawie 500-letniej figurze biskupa Mikołaja, która znajduje się w tym sanktuarium. W Pierścieckim sanktuarium żywo kultywowany jest zwyczaj pocieranie figury św. Mikołaja, chusteczką, którą później można opatrzyć chore miejsce. Wiele świadectw z tego sanktuarium dowodzi skuteczności św. Mikołaja. Dzieci z pielgrzymki nie wróciły z pustymi rękami. Św. Mikołaj zadbał o to aby każde dziecko to duże i to małe, które odwiedziło Jego sanktuarium otrzymało coś słodkiego w dowód wdzięczności za wizytę.