Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach
  • Wielki Post

    Wielki Post

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Święty zapracowany, jak co roku...

W dzień wspomnienia św. Mikołaja, a więc w sobotę 6 grudnia rano, naszą wspólnotę parafialną odwiedził św. biskup Mikołaj. W tym roku nieco spóźniony dotarł na zakończenie porannej mszy roratniej. Jak co roku, przywiózł ze sobą worek pełen słodkości, którymi hojnie obdarował dzieci które przyszły na roraty. I choć same spotkanie z dziećmi trwało 40 minut, św. Mikołaj przez cały dzień miał pełne ręce roboty. Przez całe popołudnie zwoził słodkości ze sklepów spożywczych naszej miejscowości, które w specjalnie przygotowanych koszach, zostawiali nasi parafianie, robiący zakupy. Natomiast późnym popołudniem z powodu braku śniegu, wypożyczył trzy samochody z naszej parafii i poprosił o pomoc młodzież oazową aby pomogli mu rozwozić prezent, podarunki dla dzieci. Radości było co nie miara, gdyż dzieci nie spodziewając się wizyty świętego, z początku były wystraszone lecz później chciały aby św. Mikołaj pozostał już z nimi na zawsze. W sumie św. Mikołaj zdążył odwiedzić 45 dzieci którym wręczył wcześniej przygotowane prezenty. Św. Mikołaj obiecał im iż wróci do nich za rok, pod warunkiem iż będę grzecznie na niego czekały.

{rokbox title=|Św. Mikołaj :: parafiamazancowice.pl| album=|myalbum|}images/2014/mi/*.jpg{/rokbox}