Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach
  • Wielki Post

    Wielki Post

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Parafialna Akcja Charytatywna

Adwent – czas przygotowania na Święta Bożego Narodzenia – od dawna przesycony jest komercją i konsumpcjonizmem. Zaraz po Wszystkich Świętych rusza lawina przedświątecznych promocji i gadżetów, które często niewiele mają wspólnego z Jezusem. Łatwo można zagubić istotę adwentu. Zakupy, porządki, prezenty… Kto słyszy wołającego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”? A może warto przygotować swoje serce na spotkanie z Panem? Może warto podzielić się tym, co mam, z uboższymi?
„Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu”. Wielu parafian ochoczo odpowiedziało na zeszłoroczne zaproszenie do wsparcia potrzebujących. Chcemy i w tym roku zorganizować Parafialną Akcję Charytatywną.
Przypominamy zasady:
Etap I. Potrzebujący Na pewno znasz kogoś, kto jest w nienajlepszej sytuacji materialnej lub po prostu znalazł się w skomplikowanej sytuacji życiowej, w której potrzebuje materialnej pomocy. W zaufaniu i całkowitej tajemnicy podziel się informacją o takiej rodzinie czy osobie. Dyskretnie poinformuj nas o potrzebie pomocy konkretnej osobie. W ten sposób będziemy wiedzieć, komu pomagać. Ten etap trwa do 7 grudnia.
Etap II. Realne potrzeby Chcąc pomóc w realny i konkretny sposób naszym braciom, razem z nimi stworzymy listę artykułów, które są im najbardziej potrzebne.
Etap III. Każdy może pomóc 14 grudnia stworzona przez nas lista zostanie opublikowana w „Nowinie”. Każdy z Was, będzie mógł spośród podanych artykułów wybrać ten, który jest w stanie zakupić i w ten sposób pomóc. W podany poniżej sposób będzie można zgłosić swoją chęć podarowania oznaczonego numerem przedmiotu oraz uzyskania konkretnych informacji na jego temat.
Etap IV. Pakowanie prezentów 19 i 20 grudnia darczyńcy będą mogli składać swoje podarunki w Oratorium św. Dominika.
Etap V. Finał W niedzielę 21 grudnia organizatorzy akcji wręczą prezenty potrzebującym. Założeniem akcji jest całkowita anonimowość. Tajemnicą jest kto był darczyńcą, a kto potrzebującym. Osoby te nie mają ze sobą żadnej styczności. Liczy się bezinteresowna chęć niesienia pomocy. Zapraszamy Was serdecznie do tworzenia z nami dzieła miłosierdzia.
Zgłoszenia można kierować na adres mailowy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub przez numery telefonów: 517-952-077; 793-753-017.