Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach
  • Wielki Post

    Wielki Post

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Dziękowaliśmy za plony

W sobotę 13 września podczas uroczystej Mszy św. dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne plony ziemi i za trud pracy rolnika. W modlitwie wzięli udział rolnicy, sadownicy, ogrodnicy, hodowcy i pszczelarze. Dołączyli do nich samorządowcy oraz wierni naszej parafii. Ołtarz udekorowany został owocami, jarzynami oraz kwiatami. Dożynkowej Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Piotr Grochowiecki, który w homilii zwrócił uwagę na to, że nie zawsze umiemy dziękować za otrzymane dary. Zachęcał, abyśmy umieli dzielić się chlebem, Bożym darem z potrzebującymi...
Na zakończenie we wspólnej modlitwie prosiliśmy o błogosławieństwo na nowy siew i nowy trud.{rokbox title=|Dożynki :: www.parafiamazancowice.pl| album=|myalbum|}images/2014/dozynki/*.jpg{/rokbox}