Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach
  • Wielki Post

    Wielki Post

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Zmiana warty...

Podczas sobotniej wieczornej Eucharystii, w obecności licznie zebranych parafian, przedstawicieli parafialnych grup, środowisk i organizacji, a także władz samorządowych z wójtem Januszem Pierzyną na czele, odbyło się pożegnanie i podziękowanie za posługę odchodzącego na emeryturę ks. prałata Pawła Grządziela.
W czasie tej samej liturgii, której przewodniczył ks. prał. Grządziel, powitaliśmy nowego duszpasterza naszej wspólnoty – ks. Piotra Grochowieckiego, który wygłosił kazanie.


Na zakończenie homilii ks. Grochowiecki podziękował za okazaną mu do tej pory otwartość ze strony parafian. Dziękował także za życzliwość, jaką okazał mu ks. prał. Grządziel i zaznaczył, że uroczysta, sprawowana wspólnie Msza Święta kończy pełnienie posługi proboszcza przez ks. prał. Pawła Grządziela, ale na pewno nie jest ostatnią. – Nie żegnamy się, tylko dziękujemy za 14-letnią posługę. Będziemy bardzo się cieszyć z każdych odwiedzin – zapewniał ks. Piotr Grochowiecki.
Na zakończenie Eucharystii słowa podziękowania dla ks. prał. Pawła Grządziela wygłosili delegaci wielu grup i stowarzyszeń, a piękną muzyczną oprawę zapewnili mazańcowiccy muzycy z chóru i orkiestry..

{rokbox title=|Zmiana proboszcza :: www.parafiamazancowice.pl| album=|myalbum|}images/2014/zmiana/*.jpg{/rokbox}