• Wielki Post 2021

    Wielki Post 2021

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Ks. Paweł Grządziel

Naszym piątym proboszczem został mianowany ks. Kan. Paweł Grządziel. Został on uroczyście wprowadzony przez dziekana ks. Kan. Józefa Śliża 27 sierpnia 2000 r. Następnie witały go dzieci, Rada Parafialna i parafianie. W tym samym dniu odchodził na emeryturę ks. Kan. Kazimierz Wala. We Mszy św. koncelebrowanej brali udział: ks. dziekan Śliż, ks. Kan. Wala, ks. Kan. Paweł Grządziel, ks. Ignacy Czader i ks. Władysław Cader.
Ks. kan. Paweł Grządziel jest synem mysłowiczan: Romana i Haliny z domu Walczuch. Urodził się 23 maja 1944 r. w Gliwicach. Ochrzczony 8 czerwca 1944 r. w kościele pw. Serca pana Jezusa w Mysłowicach. Ukończył studia w Śląskim Seminarium duchownym w Krakowie i został wyświęcony na kapłana 26 marca 1970 r. w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Jego miejsca posługi kapłańskiej to: Olza, Łaziska Górne, par. NSPJ w Bielsku przy dworcu, Michałkowice, Dąbrówka Mała, par. Matki Boskiej Bolesnej w Rybniku. Przez 16 lat pracował jako proboszcz w Ogrodzonej. W diecezji bielsko -  żywieckiej piastuje funkcję dyrektora Unii Apostolskiej Kleru.
Ks. kan. Grządziel wnet dał się poznać, że posiada dodatkowe zamiłowania historyczne, gdyż już po kilku dniach pracy u nas, poinformował swych parafian, że posiadamy relikwie męczenników praskich: św. Wacława, Wojciecha i św. Ludmiły oraz św. Prokopa Wyznawcy. Z okazji Wielkiego roku Jubileuszowego jako wotum wdzięczności zakupił nową monstrancję i kielich ofiarny. 25 listopada 2000 r. odbyło się uroczyste nabożeństwo dla chorych i ludzi starszych, połączone z poświęceniem kielicha i monstrancji. Podczas tego nabożeństwa udzielał też sakramentu namaszczenia chorych. Parafianie od pierwszych dni pracy nowego proboszcza zdołali dostrzec i docenić jego talent kaznodziejski, ujmującą osobowość i erudycję.
Staraniem Księdza Proboszcza 4 marca 2001 r. mogła się odbyć niecodzienna uroczystość, podczas której ks. kan. Józef Śliż udekorował naszą emerytowaną katechetkę Helenę Biernot przyznanym jej przez Stolicę Apostolską odznaczeniem „Pro Ecclesia et Pontifice” – za całokształt jej pracy dla Boga i Kościoła, na rzecz naszych dzieci.