XIV Niedziela zwykła w ciągu roku
03.VII.2022 r.

1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
  2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej.
  3. W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej.
  5. Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. W czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Eucharystii, Różaniec w int. o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00., następnie błogosławieństwo indywidualne, Komunia św. i Apel Jasnogórski.
  6. Zmarłej Małgorzacie Strońskiej wypraszajmy łaskę wiecznego życia: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie…
  7. Zaproszenie do udziału w dorocznej Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. Drodzy Bracia i Siostry Diecezji Bielsko-Żywieckiej, w imieniu Organizatorów serdecznie zapraszam do udziału w dorocznej Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. Można wyruszyć z Andrychowa, Bielska-Białej, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic i Oświęcimia, aby 11 sierpnia wspólnie wejść na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: Posłani w pokoju Chrystusa. Szczególnie modlić się będziemy o pokój na Ukrainie i w świecie. Serdecznie zapraszam także mieszkających w Polsce Ukraińców i proszę o przekazanie tego zaproszenia tym z nich, których znacie. Wszystkich uczestników pielgrzymki pragnę powitać 11 sierpnia o godzinie 12:00 na Jasnej Górze, gdzie też będę sprawował Eucharystię w intencji uczestników o godzinie 14:00 (na wałach jasnogórskich).
    † Roman PINDEL, Biskup Bielsko-Żywiecki
    (Informacje dotyczące zapisów na stronie Diecezji i naszej).
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.

W tym tygodniu patronują nam:
    - środa, 6 lipca – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, patronka dzieł misyjnych w Polsce;
    - piątek, 8 lipca – Święty Jan z Dukli (1414-1484), franciszkanin, świątobliwy kapłan, wybitny kaznodzieja.