Boże Narodzenie

20.I.2019
  1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.
  2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji Ojca św. i młodych całego świata.
  3. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o kontakt w kancelarii lub zakrystii. Dodatkowa kolęda 2 lutego od godz. 13.00.
  4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Świętych wieczornych o godz. 17.00.
  5. W dniach od 6 do 12 maja br. planujemy pielgrzymkę do Rumunii min. Transylwania - Bukowina - Maramuresz - Kaczyki - częściowo Polska wieś gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.
    Cena z przejazdem, noclegami i wyżywieniem to 240 Euro i 700 zł. Zapisy w zakrystii a spotkanie z panem Pilotem w najbliższy piątek o godz. 18.00 w salce katechetycznej.
  6. Za tydzień w czasie Mszy świętych o godz. 9.00 i 11.00 wystąpi zespół „Bielsko”.
    Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą.
  7. W tym tygodniu patronują nam:
    ·        21 I – poniedz. św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu,
    ·        24 I – czwartek- św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy,
    ·        25 I –piątek-  św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,
    ·        26 I – sobota- święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.