I Niedziela Adwentu
27.XI.2022 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”.
  2. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
  3. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować jedną Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty. Do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszym kościele codziennie o godz. 17.00 a w soboty o godz. 8.00, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa.
  4. W najbliższy wtorek, 29 listopada zapraszamy Wszystkie Wspólnoty na Mszę św. o godz. 17.00. Wspólnie z nami będzie się modlił ks. Piotr Hoffmann- dyrektor duszpasterstwa ogólnego naszej Diecezji. Po Mszy św. spotkanie z zelatorami i liderami Wspólnot.
  5. W niedzielę, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, zapraszamy pracujących i emerytowanych górników i ich rodziny na Mszę św. o godz. 9.00. W tym dniu o godz. 13.30 Msza św. dla niepełnosprawnych dzieci i ich rodziców. Zapraszamy również gości spoza Parafii.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Po Mszy św. wieczornej w modlitwie różańcowej będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii a także za powołanych. Adoracja Pana Jezusa Eucharystycznego w ciszy do godz. 19.00, następnie błogosławieństwo indywidualne, Komunia św. i Apel Jasnogórski. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w czwartek i piątek  od godz. 16.30. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty młodzież klas VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  7. W piątek, 9 grudnia i sobotę, 10 grudnia od godz. 9.00 rozpoczniemy  przygotowanie niedużej szopki bożonarodzeniowej obok kościoła. Wszystkich chcących pomóc w tym dziele, szczególnie młodych mężczyzn serdecznie zapraszamy.
  8. Świąteczna spowiedź i Komunia św. dla chorych i starszych będzie w piątek 16 i sobotę 17 grudnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie tych osób w zakrystii do środy 14 grudnia.
  9. 17 grudnia, w sobotę prosimy o pomoc w przedświątecznym sprzątaniu naszej świątyni.
  10. W ostatnią niedzielę złożyliście na malowanie kościoła 12.200 zł. do kopert 430 zł. Na konto parafialne wpłynęło 2230 zł. Serdeczne „Bóg zaplać” za Waszą hojność.
  11. Do wieczności Pan Bóg powołał śp. Jacka Zbijowskiego i Olgę Kuś. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.