Nabożeństwa majowe

V Niedziela wielkanocna
19.V.2019
  1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza. Dzisiaj o godz. 11.00 dzieci z klas 4 przeżywają 1 rocznicę Komunii św.
  2. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie wieczorem o godz. 17.30.
  3. W środę, 22 maja będziemy się  modlić  za wstawiennictwem św. Rity. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. i nabożeństwo ku jej czci . Prosimy o przyniesienie ze sobą 2 róż, karteczki  z prośbami można składać do skrzynki z tyłu kościoła.
  4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę w czasie nabożeństwa majowego.
  5. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.
  6. W sobotę, 25 maja o godz. 10.00 w kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku- Białej, ks. bp Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.
  7. W następną niedzielę o godz. 11.00 odbędzie się w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Dzieci odbędą swoją pierwszą spowiedź św. w sobotę  o godz. 9.00 . Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych. Nabożeństwo majowe dla dzieci pierwszokomunijnych o godz. 16.00. Próba w środę i czwartek o godz. 19.00. Bardzo prosimy parafian, którzy nie mają bliskich do I Komunii św. aby skorzystali z innych godzin Mszy św. W piątek 24.05 po mszy świętej wieczornej prosimy rodziców o przygotowanie kościoła na tę uroczystość, tradycyjnie prosimy rodziców dzieci klas drugich o pomoc. Od poniedziałku 27.05 dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w codziennej majówce i Mszy świętej wieczornej w ramach „ Białego tygodnia”, na który już dziś zapraszamy.
  8. Bardzo dziękuję Panom za wtorkową pomoc przy betonowaniu zakrystii.
  9. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
· 21 V- wtorek- św. Jan Nepomucen- prezbiter i męczennik
· 24 V- piątek – Najświętsza Maryja Panna, Wspomożycielka Wiernych, Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Franciszka Chwistek. Wieczny odpoczynek…