25 Niedziela zwykła
19.IX.2021

1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.
  2. W czwartek wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka. Tego dnia chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim pochylającym się nad ludźmi chorymi i nie w pełni sprawnymi.
  3. W ostatnią niedzielę na pomoc uchodźcom z Afganistanu złożyliście 1950 zł. „ Bóg zapłać”.
  4. Przypominamy, że od piątku, 1 października Msze święte wieczorne w niedziele będą odprawiane o godz. 15.30, a od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  6. W tym tygodniu patronują nam:
    – w poniedziałek 20 września – święci męczennicy Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter, Paweł Chong Hasang (1795-1839) i Towarzysze, pierwsi męczennicy koreańscy;
    – we wtorek 21 września – św. Mateusz (†ok. 60), apostoł i ewangelista;
    – w czwartek 23 września – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, stygmatyk, mistyk, czciciel Eucharystii i Matki Bożej.
  7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Alfreda Krajs. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie...