XXXII Niedziela zwykła
10.
XI.2019
  1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.
  2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.
  3. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz. 17.00.
  4. W najbliższy- III piątek miesiąca oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu.  Koronka do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Eucharystii.
  5. W dniu 19 listopada w naszej Parafii przebywać będzie ks. Arcybiskup Joseph Atanga z Kamerunu. O godz. 17.00 odprawi u nas Mszę św. i wygłosi homilię. W Bertoua rozpoczął budowę domu dziecka, szkoły, szpitala i uniwersytetu. Ofiarą możemy wtedy wesprzeć te dzieła  w Kamerunie.
  6. Składam serdeczne „ Bóg zapłać” członkom Żywego Różańca za ofiarowanie obrusów ołtarzowych a Pani Elżbiecie za ich uszycie a panom Kuś za wykończenia stolarskie pod wieżą.
  7. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
· 11 XI – św. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,
· 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,
· 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Marię Kruczek. Wieczny odpoczynek…