PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
14 lipca 2019
  1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.
  2. Przypominamy o wakacyjnym planie Mszy Świętych i nabożeństw w naszym kościele.
  3. W piątek od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. przed naszym odpustem parafialnym.
  4. W najbliższy- III piątek miesiąca oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Koronka do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Eucharystii.
  5. Za tydzień – dzień naszego odpustu parafialnego. Kazania odpustowe wygłosi i sumie przewodniczył będzie ks. Adam Bieniek - tegoroczny rekolekcjonista. Suma odpustowa o godz. 11.00. Strażaków prosimy o niesienie baldachimu a dziewczynki prosimy o sypanie kwiatków w czasie procesji. Jest to też III niedziela miesiąca. Składka przeznaczona na wymianę ławek w kościele.W sobotę, 20 lipca o godz. 16.00 przy kościele rozpocznie się Agapa przygotowana przez KGW- Mazańcowice oraz państwo Biernot.  W trakcie spotkania wystąpi Zespół Górali Czadeckich „ Jodełki” z Żagania. Zapraszamy całe rodziny wraz z Gośćmi. Chcą również zaśpiewać w niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00. Zwracam się z gorącą prośbą o przyjęcie na nocleg gości. Będzie ok 25 osób. Parafian, którzy przyjęliby na nocleg członków Zespołu proszę o zgłoszenie się do zakrystii.
  6. W poniedziałek, 22 lipca od godz. 8.00 rozpoczniemy wymianę posadzki w kościele. Bardzo prosimy Panów o pomoc w tych pracach.
  7. W niedzielę 28 lipca, po Mszach Świętych – na dużym parkingu - pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego w środę, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. MIVA Polska zachęca kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiary – jeśli to możliwe, w wysokości jednego grosza za każdy przejechany kilometr – na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  8. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 15 VII – poniedz.- św. Bonawentura (1221-1274), biskup, Doktor Kościoła, autor traktatów teologicznych i życiorysów św. Franciszka,
  • 16 VII –wtorek- Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.