• Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

 • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela zwykła
20.VI.2021 r.
 1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).
 2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o 18.30. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.
 3. Jutro w czasie Mszy św. o godz. 17.00 młodzież szkół średnich przystąpi do sakramentu bierzmowania. Polecajmy ją naszym modlitwom.
 4. W środę 23 czerwca w Rzymie rozpocznie się 10. Światowe Spotkanie Rodzin (potrwa do 27. 06) pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”.
 5. W środę przeżyjemy także Dzień Ojca. W szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.
 6. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który  wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.
  W tym dniu po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie Członków Straży Honorowej NSPJ.
 7. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy o godz. 8.00 klasy od V do VIII, a o 9.15. klasy od I do IV na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 9. W tym tygodniu patronuje nam:
  – w poniedziałek 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), alumn, zakonnik, wzór miłości do ubogich i chorych.
 10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Eugenia Czernek i Adam Nikiel. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.