XXV Niedziela zwykła
20.IX.2020 r.
  1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.
    Do puszki można złożyć ofiarę na diecezjalne radio „Anioł Beskidów”.
  2. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Prosimy, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcamy też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła, organizacje katolickie, Oaza Młodzieżowa, Oaza Dzieci Bożych , Liturgiczna Służba Ołtarza, Oaza Rodzin, Żywy Różaniec, Straż Honorowa NSPJ, Odnowa w Duchu św. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej pracy.
  3. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.
  4. W liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą. Po Mszy Świętej spotykamy się na środowej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  aby wypraszać potrzebne nam łaski.
  5. W najbliższą sobotę, 26 września i w przyszłą niedzielę, 27 września, w naszej Parafii przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii św. dzieci klas IV. Prosimy Parafian aby w tym dniu uczestniczyli w Mszach św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 a także w sobotę wieczór aby zostawić bezpieczne miejsce dla rodzin dzieci komunijnych.
  6. Zapraszamy młodzież na spotkania Oazy Młodzieżowej w piątki, spotkania rozpoczynają się mszą świętą wieczorną. Spotkania Oazy Dzieci Bożych w soboty o godz. 10.30.
W tym tygodniu patronują nam:
21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.