• Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu (Laetare)
19.III.2023 r.

1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych.
Dzisiaj po Gorzkich Żalach i Mszy św. popołudniowej zapraszamy mężczyzna na I spotkanie „Wspólnoty św. Józefa”. Tematem spotkania będzię „ Kogo słuchał św. Józef” a gościem spotkania będzie Rafał Kastelik zaangażowany w inicjatywę „Fundacja Pustelnia”.

2. Dzisiejsza niedziela przykrywa wspomnienie sw. Józefa. Jego uroczystość została przeniesiona na dzień jutrzejszy.

3. W sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.

4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście po Mszy Świętej o godz. 7.00. i 18.00.

5. W piątek, 31 marca o godz. 16.00 planowana jest droga krzyżowa ulicami naszej miejscowości. W tym roku rozpoczniemy nabożeństwo przy upadku Pana Jezusa przy kościele pójdziemy ul. Komorowicką w stronę „sołtysówki”, przejdziemy drogą pod „Orlikiem” i wrócimy do kościoła. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy.

6. W sobotę 1 kwietnia na godz. 10.00 prosimy kobiety i mężczyzn do pomocy w przedświątecznym sprzątaniu kościoła i przy kościele, (może udałoby się wymalować ławeczki na zewnątrz).

7. W sobotę 1 kwietnia o godz. 16.00 rozpocznie się w naszym kościele XII Ekumeniczne Spotkanie z Pieśnią Wielkopostną „Adoramus Te Christe”. Serdecznie zapraszamy.

8. Za dwa tygodnie przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. U nas poświęcenie palm i procesja o godz. 11.00. Zachęcamy parafian, a zwłaszcza młodzież i dzieci, do uczestnictwa w procesji z palmami wykonanymi samodzielnie. Najwyższe i najładniejsze będą nagrodzone.
U młodzieży przed kościołem będzie można nabyć palmy- ofiara będzie przeznaczona na rekolekcyjny wyjazd wakacyjny.

9. W zakrystii można nabyć paschaliki wielkanocne, z którymi możemy przyjść na procesję rezurekcyjną a później postawić na stole wielkanocnym czy grobach naszych bliskich. Za złożone ofiary wspomożemy dożywianie dzieci w szkole.