Boże Narodzenie 2020

I Niedziela w ciągu roku
17.I.2021 r.
  1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.
  2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.
  3. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.
  4. Zapraszamy kolejne rejony na modlitewne, kolędowe spotkania w kościele o godz. 18.00. Wyznaczone rejony są podane w gazetce parafialnej, na tablicy ogłoszeń a także na stronie internetowej parafii. Jutro zapraszamy: Osiedle I B i Osiedle IV B, 19 stycznia: Krzywa A i Krzywa B, 20 stycznia: Zbijów i Od Ligoty prawa strona, 21 stycznia: Lipnik A i Lipnik B, 22 stycznia: Międzyrzecze Dolne- Węgry A i Centrum. W następnym tygodniu: 25 stycznia: Bałkan I A  i Kopiec B, 26 stycznia: Świerkowice B, Kępa Dół- wzdłuż rzeki oraz W kierunku Ligoty- lewa strona.
  5. W naszej diecezji, codziennie w innej parafii trwa wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Taki dzień przypada u nas we wtorek, 26 stycznia. Po  Mszy św. o godz. 7.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do Mszy św. wieczornej.  Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do nawiedzania Pana Jezusa. Propozycja godzin dla poszczególnych rejonów umieszczona jest na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.
  6. Dzisiaj od godz. 9.00 do 13.00 na dużym parkingu, w specjalnym autokarze, chętni i zdrowi mogą oddać krew.
  7. W tej nadzwyczajnej sytuacji, odwołując się do apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego, niedziela 24 stycznia 2021r. Będzie „Dniem solidarności z Chorwacją”. Podczas każdej Mszy świętej we wszystkich parafiach diecezji będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę do puszek na ten cel.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  9. W tym tygodniu patronują nam:
    – we wtorek 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy;
    – w środę 21 stycznia – św. Agnieszka (†ok. 305), dziewica i męczennica, poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowań chrześcijan za czasów cesarza Dioklecjana.