Czas Wielkiego Postu

II Niedziela Wielkiego Postu
17.III.2019 r.
  1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.
  2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Do puszek można złoży ofiarę na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.
  3. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”
  4. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 16.20 dla dzieci , 17.30 dla młodzieży i dorosłych oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 15.00.
  5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 31 marca, w niedzielę i potrwają do 3 kwietnia, do środy. Nauki wygłosi ks. Adam Bieniek- Kanclerz naszej Kurii Diecezjalnej. Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych dostępny jest w gazetkach, na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
  6. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła.
  7. Spotkanie Parafialnego Zespołu Charytatywnego jutro o godz. 18.00. na plebanii. Zachęcam do zaangażowania się w dzieło pomocy bliźnim.
  8. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w czwartek, 21 marca po Mszy św. wieczornej.
  9. Do 31 marca trwają zapisy na diecezjalną pieszą pielgrzymkę do Łagiewnik. Tegoroczna- VII pielgrzymka –organizowana pod hasłem „Ona da ci moc” (Dz. 1489)  Tematem rozważań w drodze będzie tym razem Eucharystia. Diecezjalna pielgrzymka do Łagiewnik rozpocznie się 30 kwietnia, w 19. rocznicę kanonizacji świętej siostry Faustyny Kowalskiej.  Bielsko-żywieccy pielgrzymi wyruszą z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie. Zapisać się można przez internet a także w Kancelarii Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa (dawna siedziba księgarni św. Jacka) w poniedziałek, piątek - 16.oo-17.oo, a we wtorek, czwartek 8.45-9.30
  10. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
  11. Pan kościelny przyjmuje wpłatę na prenumeratę „ Gościa Niedzielnego” na II kwartał.
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
19 III – św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, patron Kościoła.