Mamy relikwie św. Jana Pawła II

XXXIII Niedziela zwykła
18.XI.2018
  1. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.
    Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszam rodziny chcące przynależeć do Oazy Rodzin.
  2. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.
  3. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej.
  4. Przez Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu został zorganizowany konkurs plastyczny pt. "Twoja ulubiona opowieść biblijna" Zostało nadesłanych ponad 5000 prac. 12 nagrodzono, 36 wyróżniono z tego 3 prace dzieci z Mazańcowic. Z tych prac złożono kalendarz. Dzisiaj można go nabyć. Cena 10 zł. (lub więcej). Dochód ze sprzedaży posłuży na sfinansowanie wyjazdu dzieci na rekolekcje.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj u ministrantów można nabyć w cenie 5 zł. tygodnik "Niedziela", w którym znajduje się min. artykuł o wprowadzeniu relikwii św. Jana Pawła II. do naszej świątyni.
  6. Pamiętamy w naszych modlitwach o solenizantach i jubilatach tego tygodnia.
  7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
    20 XI – wtorek- św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik.
    21 XI – środa- Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.
    22 XI – czwartek- św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.
    24 XI – sobota-  święci Andrzeja Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862.