XXIV Niedziela zwykła
15.IX.2019
  1. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca. Składka przeznaczona na wymianę ławek w kościele.
  2. Dziś rozpoczyna się także w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.
  3. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich. Do puszek można złożyć ofiarę na diecezjalne radio „ Anioł Beskidów”.
  4. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września.
  5. We wtorek przypada 80. rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. W naszych modlitwach będziemy polecać Bogu wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie, a także naszą Ojczyznę i sprawę pokoju na świecie.
  6. W środę o godz. 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. W najbliższy III piątek miesiąca  Koronka do miłosierdzia Bożego po wieczornej Eucharystii.
  8. Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
· 16 IX – św. Korneliusz (zm. ok. 253), papież, i św. Cyprian (210-258), biskup,
· 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży,
· 20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867,
· 21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.